ייעוץ חינם לקבוצות בטלפון

מסעדות בישראל

מדינת ישראל עשירה בסוגי מסעדות שונים ומגוונים, הנה המרכזיים שבהם: 
מסעדות גורמה – מסעדות שכאלה קימות בישראל מאז שנות ה-80 וה-90 במהלכן הביאו לארץ שפים רבים את המטבחים האליטיסטים והמוקפדים ביותר בעולם וניהלו אותם ביד רמה תוך כדי צבירת מוניטין ומעמד כוכבות ההולם שפים מקצועיים ואיכותיים מסוג זה. מסעדות גורמה מציגות רמת בישול גבוהה ביותר המייצגת את הטוב ביותר בתחומה הן מבחינת מרכיבים והן מבחינת צורת הבישול הכול כך דקדקנית. בין המסעדות המזוהות ביותר עם סגנון בישול זה הן המסעדות הצרפתיות אבל הן בהחלט לא מייצגות את עולם הגורמה בכללותו אלא גוון מאד ספציפי אחד מתוך עושר של צבעים. מסעדות מהסוג הזה לרוב מתמחרות את עצמן בצד היקר יותר של קשת המחירים.
מסעדות רחוב – מסעדות רחוב הם ללא ספק המסעדות המוכרות והפופולאריות ביותר בישראל, בין היתרמסעדות מהסוג הזה כוללות חומוסיות, דוכני פלאפל, שווארמה, מסעדות פועלים עם אוכל בסיסי וכיוצ”ב. על פניו זה אולי נשמע סוג “פשוט” של בישול אבל כל אחד יודע שאין דבר יותר מאתגר מלהכין את המנות הפשוטות והכול כך מוכרות האלה כמו שצריך ולא סתם לכל אחד ואחת יש את החומוסיה המועדפת עליהם, הפלאפל שהם הכי אוהבים ודוכן הבורקסים המועדף עליהם.
מסעדות עדתיות – העליות השונות שמצאו את דרכן לישראל השאירו את חותמן גם על המטבח הישראלי והוכחה לכך נמצאת בכל אותן מסעדות מרוקאיות, מסעדות פולניות, מסעדות המתמחות במאכלים טורקים, מסעדות עם אוכל טריפוליטאי ועוד. ברוב המקרים מסעדות מהסוג הזה הן מסעדות משפחתיות המתנהלות באווירה פתוחה ומשוחררת ומגישות מטעמים שמזכירים לכל סועד וסועדת את הבית, אפילו אם זה לא ממש מהבית שלהם.
מטבחים מהעולם – בעקבות בואם של מהגרים ממדינות שונות כמו גם בשל יציאתו הרבה של הישראלי הממוצע לחוץ לארץ אין זה מפתיע למצוא בזירה הקומונארית הישראלית גם מטבחים מאיטליה, מטבחים מסין, יפן, מקסיקו, הודו, סנגל ועוד שלל מטבחים ייחודיים שחלקם כבר התאזרחו בצורה מלאה וחלקם עדיין מחפש את מקומו.
מסעדות בריאות – מסעדות בריאות הן תופעה חדשה יחסית בענף והן נוצרו כתוצאה מהעלייה הגוברת במודעות לאוכל בריא ותזונה נכונה ומאוזנת, בכלל זה ניתן למנות את המסעדות הצמחוניות, המסעדות הטבעוניות, ברים של סלטים טריים מסגנונות שונים ועוד. בדרך כלל מסעדות מהסוג הזה קיימות בעיקר במרכזי הערים אך ניתן למצוא אותן גם בסמוך לאזורי נופש מסוימים המתאפיינים בחוויה בריאותית.
בשנים האחרונות זוכה צפון הארץ לפריחה קולינארית של ממש עם פתיחתן של מסעדות בצפון ופתיחתן המחודשת של מסעדות ותיקות ומוכרות אשר משלבות בין אוכל טוב לאוויר טוב ולאווירה קסומה