ייעוץ חינם לקבוצות בטלפון

מסעדות בצפון

מסעדות בצפון

צפונה של ישראל זכה בשנים האחרונות לפריחה קולינארית של ממש עם פתיחתן של אין ספור מסעדות בצפון וחידושן המלא של מסעדות ותיקות ומוכרות. הפריחה הזו היא תוצאה של גלי המבקרים ההולכים וגדלים שמגיעים לנפוש בצימרים בצפון, לטייל בשלל מסלולי טיול פסטורליים או לבקר בכל אחת מעשרות האטרקציות ופינות החמד בחבל הארץ המיוחד הזה. המבקרים שבילו יום או אפילו מספר ימים באזור חיפשו להשלים את החוויה עם סעודה שהולמת את החופשה שלהם ועד מהרה הצורך ביצירת מסעדות בצפון הפך לבולט ומשמעותי. תחילה הרימו את הכפפה הזאת מטבחים ביתיים של תושבי הצפון, חלקם בעלי מתחמי אירוח שהציעו לנופשים שלהם להשלים את החוויה עם ארוחה טרייה ועשירה וחלקם מטבחים ביתיים שעשו המרה מלאה ופתחו מסעדות בצפון בסמוך לבית ובהתבסס על המתכונים הכי פרטיים שלהם. 
שני הסוגים הללו של מסעדות בצפון התגאו בשילוב נרחב של תוצרת מקומית ובהנצחת המטבח המקומי בצורה האוטנטית ביותר, גאווה שהוכיחה את עצמה והדהדה גם אל מסעדות בצפון שנפתחו מאוחר יותר. 
הגל השני של מסעדות בצפון שייך לשפים שונים שגילו את הפוטנציאל המדהים שיש לחיבור בין חקלאות לקולינאריה, חיבור שמוכר בעולם כולו ומייצג את פסגת האוכל הטוב. אותם שפים לקחו את הגידול האישי צעד אחד רחוק יותר ובחלק גדול מהמקרים לאותן מסעדות בצפון תהיה גם גינת ירק או לפחות גינת תבלינים עשירה מאד בסמוך. ישנן מסעדות בצפון מהסוג הזה שלוקחות את הכול עוד יותר רחוק ומשתמשות גם במוצרים גולמיים מקומיים כמו למשל יינות מיקבי בוטיק באזור, גבינות ממחלבות מקומיות וכו’. זהו סגנון המאפיין במיוחד מסעדות בצפון והוא נדיר ביותר בחלקים אחרים של הארץ.
סוג נוסף של מסעדות בצפון הן המסעדות המתמחות המאפיינות את האזור כמו למשל המסעדות הדרוזיות, הצ’רקסיות, מסעדותכפריות, מסעדות בדואיות והמסעדות המזרחיות שכולנו מכירים, גם כאן מתאפיינות המסעדות בשימוש במרכיבים מקומיים שהופכים את המטעמים הללו למזוהים מאד עם האזור וקשים לשחזור בכל מקום אחר. 
לאחרונה החלו להבנות מסעדות בצפון מסוג חדש, אלו הן מסעדות המגישות אוכל בריא ומאוזן, לרוב אלו מסעדות צמחוניות או טבעוניות אבל לא רק, ישנן גם מסעדות בצפון מהסוג הזה שמגישות תפריט בשרי מלא אבל עשוי מחומרים בריאים יותר ובשיטות הכנה טובות יותר. 
בין לבין נפתחו ועדיין נפתחות גם מסעדות בצפון מהסוגים הסטנדרטיים יותר כמו מסעדות סיניות, מסעדות איטלקיות, סניפים של רשתות מזון מהיר,מסעדות דגים, מסעדות בשר וכו’. 
כפי שניתן לראות ממש לא חסר מסעדות בצפון, צריך רק להגיע ולאכול.