ייעוץ חינם לקבוצות בטלפון

מסעדות בצפון – לא למקומיים בלבד

כבר תקופה ארוכה למדי שכמעט כל רשימת מסעדות מומלצות בארץ כוללת בתוכה גם מספר מסעדות בצפון ולא סתם. אומנם חלק גדול מאותן מסעדות בצפון הוקמו כלא יותר ממענה לצורך אבל השנים, הניסיון והעלייה בפופולאריות עשו את שלהם וכיום מדובר בענף קולינארי איכותי ומשובח עם מסעדות שלא נופלות ברמתן ממסעדות דומות באזור המרכז ואפילו בחו”ל.


איך כל זה התחיל?


מאז ומעולם היו מסעדות בצפון, רובן נטו להיות מסעדות מזרחיות או מסעדות עם אוכל ביתי פשוט יחסית אבל פריחתם של הצימרים באזור הביאה איתה זרם חדש של מבקרים שנשארו באזור יותר ממספר שעות וחיפשו לעצמם מקומות טובים לאכול בהם את ארוחת הערב הרומנטית, ארוחת הצהריים המשפחתית ו/או את ארוחת הבוקר העשירה שאנחנו הישראלים כל כך אוהבים. כתוצאה מהביקוש הרב החלו להיפתח יותר ויותר מסעדות בצפון כשגם המסעדות הוותיקות יותר עברו רענון והתאמה לקהל החדש, מה שהוביל אתנו למצב בו אנו נמצאים כיום, מצב מדהים מבחינת המטיילים בצפון ומבחינת חובבי האוכל באשר הם.

אילו מסעדות יש בצפון?


בניגוד לתמונת המצב בעבר, כיום פשוט בלתי אפשרי לאפיין מסעדות בצפון תחת קורת גג אחת. מדובר בקשת מרשימה ביותר של מסעדות כשכל אחת ואחת מהן מציגה קו אינדיווידואלי די מרשים סך הכל, בין אם זה מסעדות בשרים כמו מסעדת “אל ראנצ’ו” בטבריה שמגישה בשרים בסגנון ארגנטינאי מיוחד או “מסעדת לאוז” שמפליאה לעשות במעדנים ממטבחה של העדה הצ’רקסית ויש גם את מסעדת “דגי דפנה” המפורסמת שמתמחה במנות דגים משגעות,  “חוות התבלינים” האגדית ועוד. בד בבד עם המסעדות הללו יש גם ייצוג לא מבוטל של כל הרשתות הארציות שכולנו מכירים ואוהבים כמו למשל רשת BBB עם תפריט ההמבורגרים העשיר שלה, שלל סושיות וכו’.

בנוסף לכול אלה ניתן לראות היום עוד מגמה מעניין של פתיחת סניפי בת למסעדות תל אביביות איכותיות כמו בר הטאפס “אלומה בכפר” של אלפא ואין פרי בעלי מסעדת אלומה המפורסמת.

איך לבחור מסעדות בצפון?


הטיפ המהותי ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם לגבי בחירת מסעדות בצפון הוא לא לחכות לרגע האחרון. הגישה הישראלית של “כבר נמצא משהו כשנגיע” עלולה להותיר אתכם ללא מקום לאכול במקרה הגרוע או סתם לגרום לכם לפספס את הפנינים הקולינאריות שיש לצפון להציע וחבל.

לפני הנסיעה תדאגו לעשות קצת שיעור בית, לקרוא ביקורות, להסתכל על תפריטים, מחירים ולבחור משהו שנראה לכם מתאים ואף לקחת את כל העניין צעד קדימה ולהזמין מקום מראש במידה והדבר אפשרי. מסעדות בצפון, בדומה לצימרים ולאטרקציות באזור הפופולארי הזה, מתמלאות מהר מאד ובאמצעות הזמנת מקום מראש תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שמקומכם מובטח.

שיהיה בתאבון!